Çağrı Merkezi: 0 555 103 16 33

Otribebe Monodoz İzotonik ve Steril Deniz Suyu 5ml 20 Flakon

114,28 TL
Stok Kodu 10089
Marka Otribebe
Ürün Açıklaması
Otribebe Monodoz İzotonik ve Steril Deniz Suyu 5 ml 20 Flakon Özellikleri;

1. OTRİBEBE MONODOZ NEDİR?
Bebeğin burun deliklerinin yıkanması için izotonik ve steril %100 deniz suyudur. Otribebe’nin tuz içeriği, burun mukozası ile uyumludur. Otribebe, deniz suyunun faydalı olan bütün mineral ve oligoelementlerini muhafaza eden, çözünmemiş ve koruyucu katkı maddeleri içermeyen %100 izotonik deniz suyudur. Otribebe Monodoz flakon, bebeğinizin hassas burnu için uygun boyut ve şekildedir. Her biri 5 ml’lik tamamen steril 5 ve 20 tek kullanımlık ambalajlarda sunulmaktadır.

2. OTRİBEBE MONODOZ NE İÇİN KULLANILIR?
• Aşağıdaki durumlarda, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur ve burnu temizler: Soğuk algınlığı: Soğuk algınlığı durumunda aşırı burun akıntısının giderilmesine yardımcı olur. Özellikle, burun tıkanıklığını giderici veya damar daraltıcı ilaçları kullanamayan hamile kadınlara önerilir. Alerjiler: Alerjik rinit durumunda, alerjik reaksiyona sebep olan partikülleri yok ederek, mukozayı lokal ilaçların uygulanmasına hazırlar.
• Olumsuz havalandırma, aşırı ısıtma, uçakla yolculuk gibi etkilerle kuruluk oluşması durumunda, burnun nemlendirilmesi
• Doğru işlevini muhafaza etmek için burun deliklerinin günlük temizliği

3. OTRİBEBE MONODOZ NASIL KULLANILIR?
Doğal deniz suyu olduğundan, Otribebe, istenen sıklıkta ve gerek duyulacak süre boyunca kullanılabilir. Otribebe Monodoz, bebeklerde doğdukları ilk günden itibaren kullanılabilir. Burun tıkanıklığını gidermede yardımcı olarak, temizlik ve nemlendirmede kullanımı: Bebek, çocuk ve erişkinlerde normal kullanım dozu, günde, her bir burun deliğine 4 uygulamadır. Bir tek dozluk ürünle her bir burun deliğine uygulama yapılır.
a. Gerekirse burun temizlenir. Bir tek kullanımlık flakon ayrılır ve plastik kapağı açılır.
b. Baş, arkaya kadar çekilip flakon tam burun deliğinden içeri sokulur.
c. Tek bir damla akıtmak için flakona dikkatle basılır, ancak daha derinlemesine bir temizlik gerekiyorsa daha güçlü şekilde basılır. Bu işlem diğer burun deliği için de tekrarlanır.

Bebeklerde kullanma şekli:
a. Bebeğin sırt üstü yatırılır, başı bir tarafa doğru çevrilerek ürün yukarıya bakan burun deliğine uygulanır.
b. Başı aksi yöne çevrilerek, aynı işlem diğer burun deliğine de uygulanır.
c. Birkaç saniye sonra, mukozaların boşalabilmesi için bebek kaldırılır.
Hijyen açısından her bir flakon, tek bir kişi tarafından kullanılmalıdır. Açılan bir flakon tekrar kullanılmamalıdır.

4. OLASI YAN ETKİLER NELERDİR?
Doğru kullanıldığı takdirde, Otribebe Monodoz ürününün herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. 5. KULLANMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR? Otribebe Monodoz, izotonik deniz suyuna aşırı duyarlılığı olduğu bilinen kişilerde kullanılmamalıdır. Otribebe Monodoz, belirtilen kullanım amaçları doğrultusunda uygulandığında özel önlemlerin alınması gerekli değildir. Otribebe Monodoz, temizleme özelliği nedeniyle, herhangi bir başka burna uygulanan ürün (ör. soğuk algınlığı veya burun alerjileri için olanlarda) kullanılmadan önce, ilk olarak uygulanmalıdır. Otribebe Monodoz, hamilelik ve emzirme süresince kullanılabilir. Enjekte edilmez.

6. OTRİBEBE MONODOZ’UN SAKLANMASI
Etiketin veya ambalajın üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonra Otribebe Monodoz’u kullanmayınız. Otribebe Monodoz’u, çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.